Trzcinica pokonana przez Profesorów Futbolu, Skarbek na fotelu lidera!Profesorzy Futbolu pokonali lidera Liceum Sportowe Trzcinica 5:4 w hicie 6. kolejki Frysztackiej Amatorskiej Ligi Piłkarskiej. Drużyna z Trzcinicy doznała pierwszej porażki w lidze. Zwycięstwa odniosły także Gminna Akademia Piłkarska Frysztak, Skarbek Gogołów oraz Apteka Różana. Zespół z Gogołowa z szóstym zwycięstwem z rzędu zameldował się na fotelu lidera!Wyniki piątkowych meczów 6. kolejki FALP:

STARA WATAHA - GAP FRYSZTAK 3:7 (0:4)

Gole: Jacek Mocek, Jarosław Mosoń, Grzegorz Skórka - Kacper Czernicki 3, Kacper Sokołowski 2, Maciej Fortuna, Mateusz Dyka.

Przebieg meczu: 0:1, 0:2, 0:3, 0:4 / 1:4, 1:5, 1:6, 2:6, 3:6, 3:7.

SKARBEK GOGOŁÓW - GANG ŚWIEŻAKÓW 9:4 (5:2)

Gole: Franciszek Niekowal 4, Krzysztof Jedziniak 2, Marcin Kuternoga, Marcin Jedziniak, Adam Jedziniak - Adam Tabak 2, Mateusz Tutak, Jakub Stefanik.

Przebieg meczu: 0:1, 1:1, 2:1, 3:1, 3:2, 4:2, 5:2 / 5:3, 6:3, 7:3, 8:3, 8:4, 9:4.

LS TRZCINICA - PROFESORZY FUTBOLU 4:5 (3:2)

Gole: Kacper Konieczny 2, Arkadiusz Urbanek, Kamil Majka - Przemysław Duliński 2, Grzegorz Furtek, Wojciech Piechowiak, Łukasz Góra.

Przebieg meczu: 0:1, 1:1, 2:1, 2:2, 3:2 / 3:3, 3:4, 4:4, 4:5.

TURBO KOZACY - APTEKA RÓŻANA 5:7 (0:2)

Gole: Michał Ciszewski 2, Sławomir Majewski 2, Kamil Surma - Fabian Ogrodnik 2, Paweł Wnęk 2, Michał Jamróg, Dariusz Winiarski, Marcin Pilut.

Przebieg meczu: 0:1, 0:2 / 0:3, 0:4, 0:5, 1:5, 2:5, 3:5, 3:6, 3:7, 4:7, 5:7.

GAP Frysztak rozpoczął mecz ze Starą Watahą od kilku sytuacji. Najpierw swoje szanse mieli Maciej Fortuna i Kacper Sokołowski a potem Kacper Czernicki uderzył w poprzeczkę! Rywale odpowiedzieli za sprawą Michała Witalca, który z dystansu strzelił obok bramki. Dwa gole z rzędu zdobył Kacper Czernicki i GAP prowadził 2:0. Dwukrotnie na bramkę uderzał Grzegorz Błoniarz, ale bez efektu bramkowego. Swoją sytuację miał także Damian Studniarz, ale Marek Lewko był na posterunku. Kacper Sokołowski dwukrotnie celnie trafia do siatki i pierwsza połowa kończy się wynikiem 4:0 dla GAP. Drugą odsłonę spotkania dobrze rozpoczęła Stara Wataha - gola zdobył Jacek Mocek (1:4). Szansa Macieja Fortuny, ale uderza w bramkarza Jarosława Latoszka. Po drugiej stronie świetną interwencją popisał się Marek Lewko. Chwilę później Grzegorz Skórka strzelił w słupek! Jarosław Latoszek ukarany żółtą kartką. Maciej Fortuna zaliczył swoje pierwsze, dzisiejsze trafienie (1:5). Żółtą kartką ukarany został Kacper Sokołowski. Przed szansą był Jarosław Mosoń, ale znakomicie interweniował Marek Lewko. Kacper Czernicki miał okazję, ale uderzył w słupek! Po chwili kolejną, świetną paradę zaliczył Marek Lewko. Mateusz Dyka powiększa prowadzenie na 6:1 dla GAP. Żółtymi kartkami ukarani zostali Kacper Sokołowski (drugi raz dziś) i Bartek Wiśniowski. Jarosław Mosoń celnie trafia do siatki (2:6). Damian Studniarz uderza obok bramki. Natychmiastowa akcja u rywali i Kacper Czernicki strzelił w poprzeczkę! Kapitan Starej Watahy Grzegorz Skórka uderza i piłka ląduje w siatce (3:6). Wynik meczu ustalił Kacper Czernicki, który skompletował hat-tricka (3:7).

Początek drugiego starcia dnia zaczyna się sensacyjnie! Gang wyszedł na prowadzenie po golu Adama Tabaka. Obraz gry nie zmienia się i Gang ruszył z kolejnymi atakami. Swoje sytuacje mieli Jakub Stefanik - dwukrotnie, Tomasz Misiak oraz Adam Tabak. Skarbek jednak wraca do gry po trafieniu Marcina Kuternogi a chwilę póżniej prowadzi 2:1 po golu Marcina Jedziniaka. Na wyrównanie miał szansę Gang, ale Paweł Bysiewicz broni rzut karny wykonywany przez Adama Tabaka! Mateusz Twardzicki przymierzył z dystansu, ale kropnął w poprzeczkę! Po kapitalnej, indywidualnej akcji Franciszek Niekowal powiększa przewagę (3:1). Mateusz Kowalski stanął przed szansą, ale wycelował w słupek! Mateusz Tutak trafia do siatki (3:2). Gang nie cieszy się jednak długo z bramki, gdyż Krzysztof Jedziniak zdobywa dwa gole z rzędu dla gogołowian (5:2). Pod koniec dwie okazje miał jeszcze Gang po strzałach Mateusza Kowalskiego i Mateusza Tutaka, ale zawodnicy Ci nie dali rady pokonać Pawła Bysiewicza. W drugiej połowie pierwszą szansę miał Mateusz Tutak, ale Paweł Bysiewicz był na posterunku. Adam Tabak zdobył swojego drugiego gola dziś (5:3). Fenomenalny okres gry w wykonaniu Franciszka Niekowala, który najpierw strzelił pięknego gola od poprzeczki a potem dołożył dwie bramki i Skarbek mógł grać spokojniej prowadząc 8:3. Dominik Płaziak uderzył z dystansu nad bramką. Krzysztof Jedziniak ukarany został żółtą kartką. Gang strzela swojego czwartego gola za sprawą Jakuba Stefanika. Następnie Tomasz Misiak huknął z wolnego, ale obronił Paweł Bysiewicz. Albert Jedziniak zobaczył żółty kartonik od sędziego. Mateusz Kowalski strzelił prosto w bramkarza Skarbka a potem Mateusz Tutak uderzył z dystansu obok bramki. Krzysztof Jedziniak zostaje ukarany po raz drugi dziś żółtą kartką. Albert Jedziniak ustalił wynik spotkania na 9:4 dla Skarbka, który po tym zwycięstwie zostaje liderem tabeli!

W piątkowym hicie szóstej kolejki na przeciw siebie stanęły drużyny Liceum Sportowego Trzcinica i Profesorów Futbolu. Od prowadzenia rozpoczęli Ci drudzy a pierwszą bramkę meczu zdobył Przemysław Duliński. Trzcinica ruszyła jednak do ataku. Szymon Sabik próbował z dystansu a kapitan Arkadiusz Urbanek strzelił w słupek! Profesorzy odpowiadają strzałami Andrzeja Kubiaka i Wojciecha Piechowiaka, ale nie daje się pokonać Patryk Szostak. Do wyrównania doprowadził Arkadiusz Urbanek. Przed szansą stanął Mateusz Włodyka, ale udanie obronił Patryk Szostak. Lider klasyfikacji strzelców Kamil Majka wyprowadził swój zespół na prowadzenie 2:1. Kolejne okazje marnują Marcin Pec i Damian Kostrząb, który miał dogodną sytuację. Drugi raz do siatki w tym meczu trafił Przemysław Duliński i doprowadził do wyrównania na 2:2. Pierwsza część gry kończy się trafieniem Kacpra Koniecznego i Liceum Sportowe prowadzi 3:2. W drugiej połowie Grzegorz Furtek wyrównał stan meczu na 3:3. Kamil Majka uderzył obok bramki a Wojciech Piechowiak odpowiedział strzałem obok słupka. Z dystansu przymierzył Arkadiusz Urbanek, ale piłka lądowała nad bramką. Wojciech Piechowiak wyprowadził swój zespół na prowadzenie 4:3. Znakomitą interwencję zaliczył Adrian Petka, który zachwycił dziś świetną dyspozycją w tym meczu. Na 4:4 wyrównał Kacper Konieczny, który strzelił swoją drugą bramkę w tym spotkaniu. Żółtą kartką ukarany został Artur Wójtowicz. Arkadiusz Urbanek spróbował swoich sił z główki, ale piłka poleciała nad bramką. Bohaterem spotkania został Łukasz Góra, który zdobył zwycięskiego gola na 5:4 dla Profesorów! Pod koniec meczu żółty kartonik zobaczył Wojciech Piechowiak a Łukasz Góra trafił w słupek! Ostatecznie Profesorzy Futbolu sensacyjnie pokonali lidera z Trzcinicy 5:4!

Ostatnie spotkanie to rywalizacja Turbo Kozaków z Apteką Różaną. Wiktor Majewski uderzył jako pierwszy, ale obok bramki. Dwie szanse miał Fabian Ogrodnik a z dystansu próbował Michał Jamróg, ale bez powodzenia. Jednak chwilę później pierwszego gola meczu zdobył Michał Jamróg. Na wyrównanie okazję mieli Turbo Kozacy, ale Sławomir Majewski zmarnował rzut karny strzelając w słupek! Marek Ziobrowski zdecydował się na strzał, ale na posterunku był Michał Pilut. Fabian Ogrodnik zdobył bramkę na 2:0 dla Apteki Różanej. Udanie interweniował Michał Pilut po strzale Kamila Surmy. Następnie uderzył Paweł Wnęk, ale obronił Damian Klisiewicz. Na strzał z dystansu zdecydował się Sławomir Majewski, ale piłka poleciała obok słupka. Pierwsza odsłona zakończyła się dwubramkowym prowadzeniem Apteki. W drugiej połowie najpierw szansę miał Michał Ciszewski a potem Paweł Wnęk i Fabian Ogrodnik próbowali szczęścia, ale bez efektu bramkowego. Fabian Ogrodnik zdobył swoją drugą bramkę a trzecią dla swojej drużyny (0:3). Radosław Leśniak uderzył z dystansu nad bramką. Apteka Różana zaliczyła dwa gole z rzędu po trafieniach Dariusza Winiarskiego i Pawła Wnęka (0:5). Bombardowanie bramki Turbo Kozaków trwało nadal. Fabian Ogrodnik stanął przed szansą, ale obronił Damian Klisiewicz. Dwie okazje miał Marcin Pilut, ale zabrakło mu precyzji. Michał Jamróg zdecydował się na uderzenie, ale został zablokowany przez rywali. Trzy szanse pod rząd miał Łukasz Zieliński, ale po żadnym jego strzale piłka nie zatrzepotała w siatce. Wreszcie do głosu doszli Turbo Kozacy, którzy zdobyli trzy gole z rzędu po trafieniach Michała Ciszewskiego, Sławomira Majewskiego oraz Kamila Surmy (3:5). Odpowiedzieli golami Paweł Wnęk i Marcin Pilut (3:7). Na koniec dwa razy do siatki celnie trafili Michał Ciszewski i Sławomir Majewski, którzy zmniejszyli rozmiary porażki (5:7). Apteka Różana odniosła piąte, ligowe zwycięstwo.

Piątkowe mecze 6. kolejki FALP sędziował Pan Jan Dykas z Jasła.


Trzcinica pokonana przez Profesorów Futbolu, Skarbek na fotelu lidera! Trzcinica pokonana przez Profesorów Futbolu, Skarbek na fotelu lidera! Reviewed by Tomasz Bysiewicz on stycznia 12, 2018 Rating: 5

Brak komentarzy:

Obsługiwane przez usługę Blogger.