"Mokry deszczu się nie boi" - pierwsze mecze za nami!

Na boisku Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji we Frysztaku wystartowała dziś Frysztacka Amatorska Liga Piłkarska 2024! W pierwszej kolejce odbyły się dwa mecze, które obfitowały w wiele bramek! Żeby za łatwo nie było to na początek ligi mieliśmy do czynienia z padającym deszczem...

O godz. 19:00 drużyny Mazi Team i Profesorzy Futbolu zmierzyli się w meczu otwarcia rozgrywek. Spotkanie było od początku wyrównane a bramkarze z obu stron popisywali się udanymi paradami. W 5. minucie Kacper Sokołowski był bliski pierwszego gola w FALP 2024, ale uderzył w poprzeczkę. Dokonał jednak tego jego kolega z drużyny - Przemysław Duliński i Profesorzy wyszli na prowadzenie 1:0. Mateusz Dominik mógł powiększyć przewagę w 15. minucie, ale jego strzał wybronił Michał Mroczka. Pierwsze 20 minut zakończyło się prowadzeniem Profesorów (0:1). Raptem trzy minuty po przerwie świetną sytuację w ekipie Mazi Team miał Kacper Gołda, który uderzył głową, ale na posterunku był Jacek Król. Minutę później do wyrównania doprowadził Łukasz Jarzyna (1:1). W 25. minucie Profesorzy po raz drugi wyszli na prowadzenie za sprawą Przemysława Dulińskiego (1:2). Nie cieszyli się jednak długo, gdyż minutę później Łukasz Jarzyna wyrównał na 2:2. Kapitan Grzegorz Furtek na pięć minut przed końcem meczu doprowadził do ponownego prowadzenia Profesorów (2:3). Radość trwała krótko, gdyż dwie minuty później Krystian Matłosz zdobył wyrównującego gola na 3:3. W końcówce spotkania Damian Cyran przesądził o wygranej zespołu Mazi Team 4:3!

Drugie spotkanie rozpoczęło się o godz. 20:00 i miało zupełnie inny przebieg. Frysztak Team rozgromił bowiem ekipę Orłów Kilera 8:1. Pierwsze osiem minut drużyny badały się wzajemnie na boisku. Prowadzenie na 1:0 dla Frysztak Team nastąpiło po trafieniu Macieja Fortuny w 9. minucie. W przeciągu kilku minut Błażej Baciak zdobył gola na 2:0. W końcówce pierwszej połowy kolejne bramki dla Frysztak Team zdobyli Hubert Kacała i Błażej Baciak. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 4:0. Na początku drugiej części gry kapitan Michał Kielar zdobył pierwszego gola dla Orłów Kilera. Niestety kilka chwil później padła bramka samobójcza i Frysztak Team prowadził 5:1. Chwilę potem Maciej Fortuna uderzył w słupek! Celne trafienie Mateusza Dyki w 28. minucie i zrobiło się już 6:1. Pięć minut później swojego drugiego gola w tym meczu zdobył Hubert Kacała (7:1). Dwie minuty przed końcem Maciej Fortuna trafił po raz drugi i ustalił wynik spotkania na 8:1 dla Frysztak Team.

Wyniki 1. kolejki:

MAZI TEAM - PROFESORZY FUTBOLU 4:3 (0:1)

Gole: Łukasz Jarzyna 2, Krystian Matłosz, Damian Cyran - Przemysław Duliński 2, Grzegorz Furtek.

FRYSZTAK TEAM - ORŁY KILERA 8:1 (4:0)

Gole: Maciej Fortuna 2, Błażej Baciak 2, Hubert Kacała 2, Mateusz Dyka, samobójczy - Michał Kielar.

DOMINATOR'S TEAM - KOZAK TEAM (mecz przełożony)

Za tydzień odbędzie się druga kolejka spotkań! Zapraszamy do kibicowania!

"Mokry deszczu się nie boi" - pierwsze mecze za nami! "Mokry deszczu się nie boi" - pierwsze mecze za nami! Reviewed by Tomasz Bysiewicz on marca 16, 2024 Rating: 5