ZAKOŃCZYŁA SIĘ LIGA FALP FRYSZTAK: 91 meczy, 164 zawodników, 1259 goli !


W sobotę 3 marca 2018 r. zakończyła się ostatnia kolejka Frysztackiej Amatorskiej Ligi Piłkarskiej. Serdecznie dziękujemy wszystkim zawodnikom i kibicom za wspólną rywalizację i sportowe emocje. Od 24 listopada 2017 do 4 marca 2018 r. w ramach ligi rozegrano 91 meczy, w których rywalizowało 164 zawodników - podczas rozgrywek padło 1259 goli. Dzięki uczestnikom, kibicom i sympatykom poszczególnych drużyn ostatnie miesiące były okresem, w którym piłka nożna królowała we Frysztaku.  Bardzo się cieszymy, że wspólna pasja połączyła sympatyków piłki nożnej z różnych części naszej gminy oraz gości spoza naszego regionu. Piłkarska  inicjatywa stworzyła ligę zrzeszającą zawodników należących do klubów sportowych, pracowników jednostek organizacyjnych, placówek oświatowych, uczniów szkół oraz osób, które pasjonują się piłką nożną. Liga była także turniejem międzypokoleniowym gdzie na boisku spotykała się młodzież z doświadczonymi piłkarzami dziękując sobie za wspólną grę. 

"Łączy nas Pasja" 

Ostatnie ligowe mecze mamy za sobą  -przyszedł czas na podsumowanie. 
W związku z powyższym Organizatorzy FALP Frysztak serdecznie zapraszają uczestników na oficjalne zakończenie ligi połączone z wręczeniem pucharów, nagród i dyplomów. Podsumowanie odbędzie się w sobotę 12 maja 2018 r. na boisku piłkarskim Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji we Frysztaku.


Decyzja o przesunięciu terminu oficjalnego zakończenia podyktowana jest weryfikacją wyników drużynowych i indywidualnych, przygotowaniem statystyk i nagród oraz zachowaniem terminu zaproszenia gości. Decydując o terminie podsumowania wzięliśmy pod uwagę zbliżające się rozpoczęcie sezonu piłkarskiego klubów sportowych, przygotowanie i przeprowadzenie ogólnopolskiego spływu kajakowego szlakiem rzeki Wisłok, długi weekend majowy oraz dużą liczbę zawodników, których chcemy zaprosić na wspólne grillowanie. Wiosenna pogoda też nie jest  ważnym elementem związanym z wyborem terminu.
Liczymy na to, że wszyscy wspólnie spotkamy się na podsumowaniu, aby wzajemnie podziękować sobie za grę oraz zastanowić się nad kolejną edycją, która jeśli będą chętni wystartuje jesienią bieżącego roku. 


Sztab organizacyjny dziękuje wszystkim, którzy rywalizowali na boisku,  kibicowali na sali gimnastycznej, obserwowali nas on-line oraz tym, którzy wspierali ligę dobrze życząc sportowcom.
Dziękujemy także osobom, które pracowały nad przygotowaniem i przeprowadzeniem poszczególnych kolejek. Podziękowania kierujemy do Pana Tomasza Bysiewicza, który kontrolował każdą kolejkę, dokonywał bieżącej analizy meczy i publikował informacje o wynikach i sytuacji w lidze. Dziękujemy obsłudze sędziowskiej, która składała się z sędziów związkowych. Dziękujemy Panu Krzysztofowi Niemcowi dyrektorowi S.P. nr 1 we Frysztaku za udostępnienie sali gimnastycznej. Dziękujemy także Panu Wojciechowi Patli za administrowanie serwisu www.liga.frysztak.pl oraz nagrywanie i publikację materiałów filmowych. 


Mamy zaszczyt poinformować, że zwycięzcą pierwszej edycji Frysztackiej Amatorskiej Ligi Piłkarskiej została drużyna reprezentująca Aptekę Różaną składającą się głównie z zawodników "Strzelca" Frysztak w skladzie:  Dariusz Winiarski - kapitan, Szymon Wnęk, Piotr Wnęk, Paweł Wnęk, Michał Jamróg, Marcin Pilut, Michał Pilut, Łukasz Zieliński, Paweł Pałys, Jakub Pyzocha, Fabian Ogrodnik, Kamil Płonka.
-----------------------------------
Miejsce II zajęła Drużyna Gminnej Akademii Piłkarskiej Frysztak zakładająca się z działaczy, trenerów i rodziców akademii:
Mateusz Dyka - kapitan,  Dariusz Jedziniak, Jerzy Szymkowicz, Grzegorz Szewczyk,  Marek Lewko, Janusz Szopa-Wójciszyn, Kacper Czernicki, Kacper Sokołowski, Maciej Fortuna, Piotr Sikorski, Daniel Panek , Łukasz Kalityński.
-----------------------------------
Na III miejscu uplasowali się "Profesorzy Futbolu" w skład, których wchodzili nauczyciele Ośrodka Szkolno-wychowawczego Frysztak wraz z przyjaciółmi:
Grzegorz Furtek - kapitan, Jerzy Zając, Wojciech Piechowiak, Przemysław Duliński, Łukasz Góra, Paweł Petka, Andrzej Kubiak, Sławomir Szopa, Grzegorz Bieniek, Adrian Petka, Marceli Filip, Mateusz Włodyka.
----------------------------------
"Królem Strzelców" został Kacper Czernicki reprezentujący GAP Frysztak. 

GRATULUJEMY  NAJLEPSZYM - DZIĘKUJEMY WSZYSTKIM !

Składy wszystkich drużyn na stronie www.liga.frysztak.pl w zakładce / liga / drużyny / lub - kliknij tu  

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
TABELA KOŃCOWA - WYNIKI 

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Raz jeszcze serdecznie zapraszamy wszystkich uczestników FALP Frysztak na zakończenie połączone ze wspólnym grillowaniem 12.05.2018 r. na obiektach Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji we Frysztaku. 
Podczas zakończenia zostaną przedstawione szczegółowe statystyki dotyczące ilości strzelonych bramek, w lidze, najlepszych strzelców, wyróżnionych zawodników. O zakończeniu będziemy przypominać w miarę zbliżającego się terminu.

Organizatorzy:
Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji we Frysztaku - Pan Marek Armata
Gminna Akademia Piłkarska Frysztak - Pan Mateusz Dyka
Gminny Międzyszkolny Klub Sportowy GMKS "Strzelec" Frysztak
Współorganizator:
Szkoła Podstawowa Nr 1 we Frysztak Pan Krzysztof Niemiec 
Patronat Honorowy:
Wójt Gminy Frysztak Pan Jan Ziarnik
Marszałek Województwa Podkarpackiego Pan Władysław Ortyl
Senator Rzeczypospolitej Polskiej Pan Zdzisław Pupa
Prezes Podkarpackiego PZPN Pan Mieczysław Golba 
Sponsorzy:
Sieć sklepów Zielony Koszyk 
Producent nietypowych pojazdów elektrycznych  MPX4
Sieć sklepów Sport 4U
Reklama wizualna NEODESIGN 
MEBEL –SYSTEM producent mebli na wymiar
Apteka Różana 
Partnerzy medialni:
Portal Mieszkańców dla Mieszkańców Gminy Frysztak: www.frysztak24.pl
Portal regionalny województwa podkarpackiego Nowiny 24: www.nowiny24.pl
Gazeta codzienna Nowiny
Regionalny Portal Gospodarczy: www.gospodarkapodkarpacka.pl
Regionalny serwis sportowych wieści: www.rzesport.pl
--------------------------------------

12 maja 2018 r. spotykamy się po to aby wspólnie sobie podziękować i podjąć decyzję o jesiennej edycji ligi FALP Frysztak. Informację dotyczącą godziny spotkania podamy wkrótce.
Gratulujemy zwycięzcom i liczymy na to że na podsumowaniu spotkamy się wszyscy niezależnie od zajętego miejsca.   


Dziękujemy i zapraszamy:
 Marek Armata 
Mateusz Dyka

ZAKOŃCZYŁA SIĘ LIGA FALP FRYSZTAK: 91 meczy, 164 zawodników, 1259 goli ! ZAKOŃCZYŁA SIĘ LIGA FALP FRYSZTAK: 91 meczy, 164 zawodników, 1259 goli  ! Reviewed by Marek on marca 04, 2018 Rating: 5

Brak komentarzy:

Obsługiwane przez usługę Blogger.