Trzcinica, GAP Frysztak i Turbo Kozacy gromią rywali, FC Ponalewce lepsze od Profesorów!

Lider Liceum Sportowe Trzcinica rozbił BGD Glinik Dolny 24:1 w piątkowym meczu 5. kolejki Frysztackiej Amatorskiej Ligi Piłkarskiej. Zespół z Trzcinicy ustanowił nowy rekord strzelonych bramek w jednym meczu. Aż jedenaście goli zdobył Kamil Majka i został nowym liderem klasyfikacji strzelców!

W pozostałych spotkaniach Gminna Akademia Piłkarska Frysztak rozgromiła Nam Strzelać Nie Kazano 18:3, Turbo Kozacy pokonali Gang Świeżaków 14:4 a w najciekawszym meczu dnia FC Ponalewce po świetnym widowisku pokonało Profesorów Futbolu 8:5.

Wyniki piątkowych meczów 5. kolejki FALP:

GAP FRYSZTAK - NAM STRZELAĆ NIE KAZANO 18:3 (8:1)

Gole: Kacper Sokołowski 9, Kacper Czernicki 6, Maciej Fortuna 3 - Konrad Urbanek 2, Bartosz Majsterkiewicz.

Przebieg meczu: 1:0, 2:0, 3:0, 4:0, 5:0, 6:0, 6:1, 7:1, 8:1 / 9:1, 10:1, 10:2, 11:2, 12:2, 13:2, 14:2, 14:3, 15:3, 16:3, 17:3, 18:3.

LS TRZCINICA - BGD GLINIK DOLNY 24:1 (10:1)

Gole: Kamil Majka 11, Szymon Sabik 4, Artur Wójtowicz 3, Łukasz Rydarowicz 2, Arkadiusz Urbanek 2, Krystian Kamiński, Kacper Konieczny - Michał Niemiec.

Przebieg meczu: 1:0, 2:0, 3:0, 4:0, 5:0, 6:0, 7:0, 7:1, 8:1, 9:1, 10:1 / 11:1, 12:1, 13:1, 14:1, 15:1, 16:1, 17:1, 18:1, 19:1, 20:1, 21:1, 22:1, 23:1, 24:1.

TURBO KOZACY - GANG ŚWIEŻAKÓW 14:4 (4:3)

Gole: Sławomir Majewski 5, Wiktor Majewski 3, Grzegorz Janas 2, Radosław Leśniak 2, Bartosz Sułkowski, Kamil Surma - Tomasz Misiak, Hubert Potoczny, Mateusz Twardzicki, Mateusz Tutak.

Przebieg meczu: 1:0, 2:0, 2:1, 3:1, 3:2, 4:2, 4:3 / 5:3, 6:3, 6:4, 7:4, 8:4, 9:4, 10:4, 11:4, 12:4, 13:4, 14:4.

FC PONALEWCE - PROFESORZY FUTBOLU 8:5 (2:2)

Gole: Tomasz Pękosz 2, Patryk Dziok 2, Szymon Tomaszewski 2, Patryk Perłowski, Paweł Koczela - Mateusz Włodyka 2, Grzegorz Furtek, Przemysław Duliński, Wojciech Piechowiak.

Przebieg meczu: 0:1, 1:1, 2:1, 2:2 / 3:2, 4:2, 4:3, 5:3, 5:4, 6:4, 6:5, 7:5, 8:5.

GAP Frysztak zaimponował świetną grą z pierwszej piłki. Oprócz trójki strzelców (Kacper Sokołowski, Kacper Czernicki i Maciej Fortuna) na uznanie zasłużyli także Mateusz Dyka - inicjator wielu akcji i podpora drużyny oraz bramkarz Janusz Szopa-Wójciszyn, który zaliczył kilka świetnych interwencji. W ekipie Nam Strzelać Nie Kazano swój dorobek strzelecki powiększył niezawodny Konrad Urbanek. Zawodnikiem meczu był niewątpliwie Kacper Sokołowski, który do siatki trafiał tego dnia aż dziewięć razy!

Liceum Sportowe nie patyczkowało się dziś z rywalami i już do przerwy cieszyło się z dwucyfrówki (10:1). W drugiej połowie zawodnicy z Trzcinicy dołożyli czternaście bramek i ustanowili nowy rekord strzelecki w lidze - 24 gole w jednym meczu. Kamil Majka pobił rekord w liczbie zdobytych goli w jednym meczu i dzięki temu, że strzelił dziś aż jedenaście bramek to awansował na pozycję lidera klasyfikacji strzelców. Lider był dziś bezsprzecznie drużyną lepszą i nie miał litości dla rywala z Glinika Dolnego.

Turbo Kozaków do zwycięstwa poprowadził kapitan Sławomir Majewski, który zdobył pięć goli. Jego brat Wiktor zaliczył hat-tricka. Gang Świeżaków w pierwszej połowie jeszcze dotrzymywał kroku rywalom i do przerwy przegrywał tylko różnicą jednego trafienia. W drugiej odsłonie spotkania Turbo Kozacy wiedli prym i nie pozwolili na wiele Hubertowi Potocznemu i spółce. Dołożyli do swojego dorobku dziesięć bramek przy zaledwie jednym trafieniu rywali i zdecydowanie wygrali 14:4.

Ostatnie starcie dnia to zacięty mecz FC Ponalewce z Profesorami Futbolu. Pierwsi na prowadzenie wyszli Profesorowie za sprawą swojego kapitana Grzegorza Furtka, następnie dwa gole strzelili rywale (Patryk Perłowski i Tomasz Pękosz) a wynik pierwszej połowy ustalił Mateusz Włodyka, który wyrównał na 2:2. W drugiej połowie dwubramkową przewagę osiągnęło FC Ponalewce, ale rywal nie ustępował i większa cześć drugiej odsłony wyglądała tak, że Profesorzy dochodzili na jedną bramkę straty. W końcówce jednak FC Ponalewce powiększyło przewagę i ostatecznie wygrało 8:5. Profesorzy Futbolu nie mieli w tym meczu szczęścia, gdyż aż cztery razy trafiali w słupek!

Trzcinica, GAP Frysztak i Turbo Kozacy gromią rywali, FC Ponalewce lepsze od Profesorów! Trzcinica, GAP Frysztak i Turbo Kozacy gromią rywali, FC Ponalewce lepsze od Profesorów! Reviewed by Tomasz Bysiewicz on grudnia 29, 2017 Rating: 5