64 gole w sobotnich meczach, Apteka Różana liderem!

Za nami pierwsza kolejka Frysztackiej Amatorskiej Ligi Piłkarskiej. W czterech sobotnich spotkaniach zawodnicy łącznie strzelili aż 64 gole! Apteka Różana zdeklasowała BGD Glinik Dolny 19:1 i została liderem po pierwszej kolejce zmagań.

Wyniki sobotnich meczów 1. kolejki FALP:

DREAM TEAM STRZYŻÓW - FORFAN FRYSZTAK 8:3 (3:2)

Gole: Michał Gabor 2, Damian Wasilewski 2, Jakub Mazur, Filip Nowak, Szymon Margański, Kacper Gugała - Radosław Guzy, Mateusz Antosz, Krzysztof Jurasz.

APTEKA RÓŻANA - BGD GLINIK DOLNY 19:1 (7:0)

Gole: Michał Jamróg 6, Szymon Wnęk 5, Paweł Wnęk 4, Marcin Pilut 3, Dariusz Winiarski - Damian Maziarz.

PROFESORZY FUTBOLU - GANG ŚWIEŻAKÓW 14:3 (7:0)

Gole: Przemysław Duliński 3, Łukasz Góra 3, Paweł Petka 3, Wojciech Piechowiak 3, Grzegorz Bieniek, samobójczy - Hubert Potoczny 2, samobójczy.

STARA WATAHA - FC PONALEWCE 3:13 (1:4)

Gole: Grzegorz Błoniarz, Przemysław Mosoń, Rafał Mikuszewski - Przemysław Banek 3, Łukasz Grabski 2, Patryk Dziok 2, Tomasz Pękosz 2, Jakub Bednarz, Dawid Witalec, Szymon Tomaszewski, Patryk Perłowski.

Na otwarcie sobotniej rywalizacji Dream Team Strzyżów zmierzył swoje siły z Forfanem Frysztak. Świetny początek miał Michał Gabor, który zdobył dwa gole i wyprowadził swój zespół na prowadzenie 2:0. Radosław Guzy dał nadzieję Forfanowi strzelając bramkę na 2:1. Strzyżowianie podwyższyli jednak wynik na 3:1 za sprawą Damiana Wasilewskiego. Pierwsza część spotkania zakończyła się przy stanie 3:2 dla Dream Teamu. W drugiej odsłonie meczu prym wiedli już tylko strzyżowianie, którzy powiększyli dorobek bramkowy o pięć "oczek" i ostatecznie zwyciężyli 8:3.

Do deklasacji doszło w drugim starciu dnia, w którym to Apteka Różana rozbiła BGD Glinik Dolny 19:1! Apteka Różana zaimponowała dużym zgraniem zespołu i bardzo umiejętnym rozgrywaniem i utrzymywaniem piłki. U tej ekipy wyraźnie widać było spore doświadczenie nabyte z gry w rozgrywkach ligowych na trawiastej nawierzchni w barwach Strzelca Frysztak. Michał Jamróg zdobył sześć bramek i wysunął się na pozycję lidera klasyfikacji strzelców. Na uwagę zasługuje jego gol w końcówce pierwszej połowy, gdzie kapitalnie przelobował bramkarza rywali.

W trzeciej konfrontacji sobotniej na przeciw siebie stanęły zespoły Profesorów Futbolu i Gangu Świeżaków. Pierwsza połowa toczyła się zdecydowanie pod dyktando Profesorów Futbolu, którzy co chwilę bombardowali bramkę przeciwnika. Schodząc na przerwę prowadzili 7:0. Początek drugiej połowy rozpoczął się od samobójczej bramki Wojciecha Piechowiaka. Było 7:1 i ta niefortunna sytuacja napędziła Gang Świeżaków do lepszej gry. A dowodem na to były dwa gole Huberta Potocznego i zrobiło się 7:3. Na tym jednak się skończyło, bo jak na prawdziwych "Profesorów" przystało dobili rywali siedmioma golami pod rząd i wygrali 14:3.

W ostatnim spotkaniu 1. kolejki znowu sypnęło gradem bramek. Mecz ułożył się po myśli FC Ponalewce, które prowadziło do przerwy 4:1 ze Starą Watahą. W drugiej odsłonie do większej ilości strzałów dochodzili piłkarze Starej Watahy, ale na niewiele się to zdało. Ekipa FC Ponalewce kontrolowała spotkanie i ostatecznie zwyciężyła różnicą dziesięciu "oczek" (13:3). Najwięcej goli w tym pojedynku zdobył Przemysław Banek, który zaliczył hat-tricka.

64 gole w sobotnich meczach, Apteka Różana liderem! 64 gole w sobotnich meczach, Apteka Różana liderem! Reviewed by Tomasz Bysiewicz on listopada 25, 2017 Rating: 5